Babek Zencani kimdir

mal varlığı ve yaptıkları ile gündemin birinci sırasına oturdu. Son zamanlarda ülkemizde yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile adı gündeme gelen Reza Zarrab bir numara olarak adı geçiyor. İranlı dolar milyarderi olan operasyonlarla gündeme gelen Reza Zarrab kendisine reisim diye hitap ediyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

İran’ın en zengin işadamları arasında yer almaktadır. Ebru Gündeşin kocası olarak ğn yapan son zamanlarda adı yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile duyulan Reza Zarrab’ın ile birlikte çalıştığı iddia edilmektedir. Zarrab’ın İran’la ilgili ticari ilişkilerini Zencani’ye ait Sorinet Holding vasıtasıyla yürütüyor. Çünkü ABD irana amborgo uyguluyor ve alışverişi yasaklamış durumda. Ambargoyu delmek için Sorinet Holding kozmetik, finans ve bankacılık, hizmet, ticari havacılık, altyapı, yapı malzemeleri, bilgi teknolojileri ve uluslararası gayrimenkul geliştirme alanlarında farklı isimler altında faaliyetler gösteriyor.

İran resmi makamlarının verdiği bilgiye göre Babek Zencani’nin sadece geçen hafta sattığı petrol karşılığı İran Merkez Bankası’na 2 milyar 800 milyon dolar ödeme yaptığını açıkladı.



Sponsorlu Bağlantılar

"Babek Zencani kimdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,