August Hangi Ay? August Türkçesi, August Nasıl Okunur?

August hangi aydır? ? August Türkçe anlamı okunuşu nasıldır? Ağustos ayı anlamına gelir. Ağustos ayının İngilizcedeki karşılığıdır. August = Ağustos ayı demektir. İngilizce yazıldığı gibi okunmadığı için Türkçe okunuşu ile telaffuz edemezsiniz. Bu kelimenin telaffuzu ise Oğgıst şeklindedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


August = Ağustos okunuşu ise Oğgıst şeklindedir.

Ağustos ayının İngilizce dilindeki karşılığı tam olarak August’dur. Ağustos, Gregoryen Takvimi’ne göre yılın 8. ayı olup 31 gün çeker.

Türkçe’de bu aya “Harman ayı“, “Lobut ayı” da denir. Kimi yerlerde bu ay için “Temmuz” ayı gibi “Orak ayı” dendiği de olur. Ağustos adının İngilizce karşılığı olan “August“, bir rivayete göre, Roma İmparatoru Caesar Augustus’a ithafendir. Bir rivayete göre, Augustus da, tıpkı Julius Caesar’ın ayı Temmuz gibi (Julius’dan kaynaklanan July: Temmuz)) kendi ayının da 31 gün çekmesini istediği için Ağustos ayında 31 gün vardır. Augustus, Cleopatra’nın öldüğü zamana denk geldiği için, bu ayın, takvimde bulunduğu yere yerleştirilmesini istemiştir. Augustus bu aya adını vermeden önce Ağustos ayı, Mart ayı ile başlayan Roma takviminde altıncı ay olduğu için, Latince “Sextilis” olarak adlandırılmaktaydı.Sponsorlu Bağlantılar

"August Hangi Ay? August Türkçesi, August Nasıl Okunur?" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,