Au Pair Nedir Anne Yardımcısı Au Pair Olma Koşulları

, aslında bir çok dilde tam olarak anlamı olmayan bir kelimedir. Kökeni Fransızcaya dayanan kelimesi Türkçe’ye, ‘Eşit kişi’ olarak çevrilebiliriz. yaygın olarak kullanılan anlamı ise bir aile yanında kalan ve aileyle eşit olan kişi olarak çevrilebilir. Genelde bu kelimeyi Türkçe’ye anne yardımcısı olarak çevirirler. Bu bir bakıma doğrudur, çünkü, , kaldığı ailenin bir bireyi gibi olan ve anne evde olmadığında ne yapıyorsa onları yapan kişidir. Tüm bunları göz önüne aldığınızda, ’in anlamını şu şekilde anlatabiliriz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


, yabancı bir ülkeye gidip o ülkenin dilini, kültürünü, örf ve adetlerini öğrenmek için gidip, bir aile yanında kalarak, ailenin çocuklarıyla ilgilenmeleri karşılığında kendilerine ücretsiz barınma, yeme içme ve belli bir miktar ücret verilen kişilere verilen addır .

Teknik olarak, kişiler kendi ülkelerinde Au Pair olamazlar. Au Pair olmanın en temel şartı, kişinin yabancı bir ülkede çalışıyor olmasıdır. Genel anlamda 17 ile 30 yaş arasında olma, bekar ve en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır. bu şartlar Au Pair olmak için aranılan temel koşullar arasında yer almaktadır. Ülkesine göre Au Pair’lere küçük bir cep harçlığı ödenir. Çalışma koşulları ve çalışma saatleri, ülkeden ülkeye değişir ve bunlar her ülkenin kendi yasalarıyla belirlenmiştir.Sponsorlu Bağlantılar

"Au Pair Nedir Anne Yardımcısı Au Pair Olma Koşulları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , ,