ATM’den Hesaba Bakma Ücreti

, ATM kartı takıp bakmak ne kadar? Bankalar vatandaşı yolunacak kaz gözü ile bakmaya devam ediyor. Dünyanın en çok kar eden bankalarının Türkiye’de olması çokta şaşırılacak bir durum olmasa gerek. Bankalar yıl sonu hedeflerini tutturabilmek için vatandaştan hiç adı duyulmamış ilginç kesintiler yapmaya başladı. Pek çok işlemden para kesintisi yapan bankalar gittikçe çığırından çıkmaya başladı. Neredeyse her işlem için işlem ücreti alan bankalar şimdi de ATM’den hesabına göz atmak isteyen müşterilerinden para kesintisi yapmaya başladı.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Banka Hesaba Bakma Parası

Bankalar hesap özetlerini iyice kazanca dönüştürdüler. İlk olarak ATM’lerden bilgilendirme fişleri için makbuz bedeli almaya başlayan bankalar daha sonra hesap ve kart ekstrelerini ücretli yaptı hesap özeti ücreti aldı. Şimdi de bankalar bakiye sorgulama, hesap hareketlerini izleme, kredi borcu görüntüleme gibi işlemlerini de paralı hale getirdi. 6 TL’ye varan ATM’ye bakma parası kesiyor.

Banakların Kestiği işlem Ücretleri

Bankadaki hesabınızdan para almak için her türlü yolu deneyen bankalar, türlü ücretler icat ediyorlar. Tüketiciden faiz dışında pek çok işlemden ücret alan bankalar, bunlara yenilerini ekliyor. Üstelik bunu yaparken hiç kimseye söyleme ihtiyacı duymuyorlar. Önce bu yaptıklarını uyguluyorlar daha sonra itiraz edenleri belli bir süre uğraştırdıktan sonra paralarını iade ediyorlar. Ülkemizdeki yasaların açıklarını çok iyi kullanan bankalar güçlü bir mahkeme gücüne de sahipler. Paralarını geri almak için uğraşmayanlar ve vatandaşlar tarafından mahkemeye verilseler dahi her mahkemenin farklı sonuç vermesi neden ile bankalar hep kazançlı çıkıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"ATM’den Hesaba Bakma Ücreti" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,