Astroloji Nedir Bilim midir

Astrolojinin kelime manası yıldız falcılığıdır. genellikle ile karıştırılır. gök bilimidir. Gökyüzündeki cisimlerin hareketini inceler. Astroloji ise, bu cisimlerin yeryüzündeki etkilerini özellikle insanlar üzerindeki etkileri izlemektedir. ise Yıldız falcısına verilen unvandır. Astroloji sosyal bir bilim dalıdır denilebilir. Astrolojinin istatiksel bilgi derlemeleri bulunmaktadır, metodu vardır ve öğretilebilir. Ancak pozitif bilimciler buna karşı çıkmaktadır. Pozitif bilim içerisinde matematik, tıp, kimya gibi bilim dalları bulunmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Astrolojide ışıklar olarak tanımlanan Güneş ve Ay kişiyi en belirgin biçimde etkileyen cisimler. Sonra sırasıyla Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluton geliyor. Astrologlar uzun yıllar yaptıkları derlemeler sonucu çıkardıkları burçları ve özelliklerini kişiler büyük ölçüde taşımaktadırlar. Astrolojiye göre gökyüzünde bulunan diğer cisimlerden etkilenebilmektesiniz. Siz doğduğunuz anda devamlı hareket halinde bulunan bu cisimlerin birbirlerine olan uzaklıkları, nerede durdukları ve yaptıkları açılar da kişiye farklı özellikler ve yetenekler kazandırıyor.

gök yüzündeki cisimlerin hareketlerinden kişilerin karakterlerine etkilerine ve hatta günün nasıl geçeceğine dair yorumlar yapmaktadırlar. , bütün bunların ayrı ayrı ve bir bütün olarak kişiyi, olayları kısaca yeryüzünü nasıl etkilediğini incelemektedir. Gökyüzündeki cisimler sürekli hareket halinde bulunduğu için hiçbir zaman meydana gelen bir gökyüzü konumu bir daha tekrarlanmıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Astroloji Nedir Bilim midir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , ,