Askerlik Kısalacak Mı, Askerlik Kaç Ay Olacak

Askerlik süresi kısalacak mı, askerlik ne zaman kısalacak, askerlik süresi ne kadar olacak? PKK’nın geri çekilmesi ve ülkenin barış sürecine girmesi gündeme askerlik süresini getirdi. Hükümetin askerlik süresinin kısaltılmaya yönelik çalışmayı gündeme almasından sonra şuanda vatani görevini yapan askerler de yapılan bu çalışmayı merak etmektedir. Uzun dönem askerliğin 15 aydan 10 aya, kısa dönem askerliğin ise 6 aydan 4 aya kadar düşmesi hedefleniyor. Bu süreyi tamamlamış olan askerlerin ise erken terhis olması bekleniyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Kaç Asker Erken Terhis Alacak

Eğer bu kanunun kabul edilir ve Resmi Gazete’de yer alırsa Genelkurmay Başkanlığı, yeni düzenleme çerçevesinde erken terhis işlemi başlatacak. Hükümetin konuyu önceki gün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında gündeme getirmemesi ise ‘Çözüm Süreci ile ilgili gelişmeleri izleme’ olarak yorumlandı. PKK’nın sınır dışına çekilmesi ile askerlik süresinin kısaltılması çalışmalarının da hızlanacağı belirtildi.

Uygulamanın yürürlüğe girmesi ile birlikte 50 bin asker erken terhis almış olacak, PKK’nın geri çekilmesi iç savaşın son bulması ile hükümetin bu yöndeki ilk adımı erken terhis olacak.Sponsorlu Bağlantılar

"Askerlik Kısalacak Mı, Askerlik Kaç Ay Olacak" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,