Arsa Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

satın alacaksınız ancak karar vermekte güçlük çekiyorsunuz bu makalemizde sizlere püf noktalarını anlatacağız ilk başta arsayı ne için alacağınız çok önemli büyük ölçüde yatırım amaçlı alınır. Satın alacağınız arsayı kaç yıl sonra satacaksınız önce bunu belirlemelisiniz çünkü uzun vadede kazanmak istiyorsanız az gelişmiş bölgelerden satın almalısınız. Farz edelim yatırım amaçlı veya üzerine bina yapmak için satın alacaksınız bu noktada arsanın hangi özelliklerine bakmalısınız işte ayrıntılar…

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Söz konusu arsanın imar durumunun uygunluğu, etmeniz gereken en önemli husus. Satıcının sözlü beyan değil, resmi imar durumu belgesini size göstermesi ya da bir fotokopisini vermesi gerekiyor.

Tapu senedinde ada, pafta, parseli belirtilen arsanın size gösterilen arsaya tekabül edip etmediğini kontrol ettirmelisiniz.

Arsanın bağlı bulunduğu tapu sicil müdürlüğüne giderek, tapu kütüğüne bakıp, arsanın satışı ile ilgili aleyhte serh olup olmadığını da kontrol ettirmelisiniz.

Alacağınız hisseli ise, alınan hissenin, hissedar olunan üzerinde tespitini yapmak mümkün değildir. Parselasyonu yapılmışsa, kroki üzerinde noter tarafından tasdik edilmek suretiyle kime satıldığının belirlenmesi düşünülebilir.

Arsa yatırım düşünüldüğünden, uzman bir gayrimenkul profesyoneli ile çalışmakta çok büyük faydalar olacaktır. Aksi taktirde paranız boşa gidebilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Arsa Alırken Dikkat Edilecek Hususlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,