Arı Sütü Nedir Arı Sütünün Faydaları Nelerdir

Arılar bir arada yaşayan canlılardır. İşçi arılar erkek arılar ve kraliçe arıdan oluşan bir kolonidir. Ana arı yani kraliçe arı koloninin her şeyidir. Kral içe arının olmaması halinde kolonideki üretim durur. Kraliçe arı kovanda tektir ölümü halinde yerine geçebilecek ikinci bir arıya da izin vermez. Kraliçe arı ölünce veya yok olunca koloninin kendisine hemen yeni bir kraliçe arı bulmaları gerekmektedir. Bu yeni kraliçe arı eski ölen kraliçe arının yumurtladığı son yumurtalardan yeni bir kraliçe arı yapılacaktır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bu yumurtaların ile beslenmesi, yeni kraliçe arının içinde doğuş ve gelişme evrelerini geçirmesi gerekmektedir. Burada görev yine işçi arılara düşer. İşçi arılar üst çene bezlerinden beyaz renkte, pelte kıvamında, hafif keskin koku ve tatta bir sıvı salgılarlar. İşte budur. Bu salgı ile beslenen yumurtalar 16 gün sonra arı olarak gözü terk ederler.

Arı yetiştiricileri bu safhada larvaları yok ederek, arı sütünü kaşıklarla gözlerden toplarlar. Her bir gözden yaklaşık 0,1 gram arı sütü alınabilir. Yüzde 65′İ su, yüzde 35′i ise protein, yağ, şeker ve vitamin ihtiva eden kuru maddeden oluşmuştur.

Arı sütü, özellikle sinir sistemi hastalıklarında, yorgunluk sorunlarında, kısırlık ve damar sertliği tedavilerinde, insana güç ve zindelik kazandırmada kullanılan, doğrudan doğadan gelen önemli bir tabii gıdadır. Piyasaya saf veya bala karıştırılmış halde, draje veya tablet halinde sunulmaktadır.

Yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve çalışma isteksizliklerini gidererek organizmaya aktivite kazandırır. Enerji açığını kapatır.

Beyin performansı gerektiren durumlarda özellikle öğrencilerin sınav dönemlerinde daha başarılı olmalarında, yorgunluk ve endişe duymamalarında yardımcı olur.

Üstün hücre yenileyici özelliği nedeniyle yaşlanmayı geciktirir ve çocuk sahibi olmak isteyenlere yardımcı olur.

Cinsel gücü artırır.Sponsorlu Bağlantılar

"Arı Sütü Nedir Arı Sütünün Faydaları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,