ARGE Nedir ARGE’nin Önemi Nelerdir

ARGE, Araştırma ve Geliştirme kelimelerinin baş harflerinden meydana getirilmiş bir kelimedir. Ar-Ge ülkemizde dilimize ARGE olarak yerleşmiştir. ARGE aslında dünyayı farklı bir bakış açısından görebilme olayıdır. Hayata farklı bir bakış açısı ile bakarak ancak ortaya yeni fikriler koyabilirsiniz. Bir başkasına çok komik gelen bir şey berki de sizi başarıya götürecek sıra dışı bir şeydir. Aslında ülkemiz bu konuda adeta bir cennet gibi. Her gittiğiniz yerde sıra dışı pratik düşünce ve uygulamaları görebilirsiniz. Buda Anadolu insanının yüksek zekasını gösteriyor. Eğer iyi bir ARGE’ci olmak istiyorsanız unutmayınki değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

ARGE Nedir

Yaratıcı düşüncedir, gelişimdir, değişimdir, farklılık yaratmadır, gelecektir, pazar beklentilerini isteklerini önceden görebilmektir ve bu istekleri geliştirip kolay ve uygun fiyatlarla zamanında pazara sunabilmektir.

ARGE’nin Önemi Nedir

ARGE’ler şirketlerin ve ülkelerin dünyaya açılan pencereleridir. Bu pencere ne kadar geniş olursa şirketler o kadar geniş açıyla daha uzağı görebilirler. Şirketler kalıcı, karlı ve uzun dönemli olmak isterler. Su an Pazar şartları giderek zorlaşıyor ve yeni bilgi çok önemli. Elinde yeni bilgiyi bulunduran kişi pazarın lideri olabilir. Yani tutacak bir ürünü piyasaya ilk sürecek kişi her zaman avantajı elinde bulundurur. Diğerleri yalnızca sizi taklit eder.

ARGE’leri olmayan gerekli şartları sağlayamadıkları , değişimleri ve gelişimleri hızla
yakalayamadıkları için ömürleri kısa süreli olacaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"ARGE Nedir ARGE’nin Önemi Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,