Araba Kaskosu Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar

, taşıtların uğrayacakları kazadan doğacak zararların tamamının karşılanması için yapılan sigorta türüdür. Fakat yaptırırken sorun yaşamazsınız çünkü bütün firmalar aracınızı kaskolatmanız için her türlü kolaylığı sağlar. Fakat işin sırrı detaylarda gizlidir. Firmalar bu detaylardan çok sizi daha yüzeysel şeylerle gözünüzü boyar ve sizde doğal olarak şirketlerinin boyalı cümlelerine aldanırsınız. İkinci el arabalarda veya sıfır araba alırken yaptırmalısınız. yaparak hem arabanızı garanti altına almış olursunuz hem de olası bir kazadan masraf etmeden kurtulmuş olursunuz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Her şirketinde yapılır mı, poliçeler nasıl olmalı, sigortalar ve primler doğru mu gibi soruları göz önünde bulundurmak gerekir. Şimdi yapacağınız zaman nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım.

Hasarınızı en hızlı şekilde ve eksiksiz ödeyecek firmalar ilk tercihiniz olmalıdır. Firmanın yaptığı poliçede belirtilen aracın değerinin, aracın piyasa değeri ile aynı olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Ferdi Kaza Sigortası ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasından verilen teminatlara ve ödenecek primler ile primlerin ödeme tarihlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca yapılan poliçedeki genel ve özel şartları mutlaka okunmalısınız. Grev, lokavt, deprem, sel ve benzeri teminatların bulunup bulunmadığının kontrol ediniz. Hazine müsteşarlığı tarafından her üç ayda bir belirlenen ve şirketlere bildirilen araç kasko değeri esas alınarak, kasko poliçesinin düzenletilmesi gerekiyor. Son zamanlarda artan araç yakma olaylarına karşı kaskonuz ödeme yapıyor mu mutlaka öğrenmelisiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Araba Kaskosu Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,