Anonymous Grubu Kimdir Amaçları Nelerdir

Anonymous adlı hacker grubu dünyanın en etkili bilgisayar grupları arasındadır. Dünyanın pek çok ülkesinde yer alan bu gruplar kimliği belli olmayan kişilerden bir araya getirilmiştir. Bu siber saldırı grubunun ismi ise İngilizce anonim anlamına gelen Anonymous kelimesinden seçilmiştir. internet dünyasında oldukça yaygın bir kelimdir. Çeşitli çıkarlar için değil yaptığı politik eylemler ile kendilerinden söz ettiriyorlar. Yaptıkları saldırılarla pek çok şirketi çok büyük zararlara uğratan grup hükümetlerin aldıkları kararları protesto etmek amacı ile devlet sitelerine de çökertmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Grubun Yerleri Belli Değil

Anonymous aktivist bir grup olarak biliniyor. Saldırıların yeri tespit edilemiyor çünkü grubun kimlerden meydana geldiği belli değil. Bilindiği kadarı ile grup kendilerine üye almıyor. Var olan üyelerde birbirini tanımıyor. Bu kişiler hatta farklı ülkelerden katılıyorlar. Bu nedenle çökertilmesi neredeyse imkansız denilebilir. Bu grubun İran’da yapılan seçimlerin protesto edilmesinden Arap Baharı sürecine destek verilmesi ile adından söz ettirmişti.

Bu hacker grubunun herhangi bir yönetim bölümü yok yani kararlar üyeler tarafından bir anda alınıp çoğunluğun kararına göre hareket ediliyor. Özellikle siyasi söylemleri ile dikkat çeken bu hacker grubu ABD’den Japonya’ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde adından söz ettirmektedir. Kimi kesimlerce kahraman olarak bakılan bu gruplara kimi kesimlerse siber terörist demektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Anonymous Grubu Kimdir Amaçları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,