Anne Sütü Nasıl Saklanır

Çalışan anne sayısı artıkça bu tip sorunlarda giderek artıyor. Anneler çocuklarının kendi sütünden aldığı besini başka hiçbir gıdadan alamayacağının farkında ancak sütün nasıl saklanacağının ne kadar bilincinde? Bir çok anne adayı çocuğuna kendi sütünden verilmesi gerektiğinin bilincinde, anne sütü besin değeri yüksek vr besleyici olduğu kadar aynı zamanda hastalıklara karşı iyi bir koruyucudur. Peki anne sütü nasıl saklanır?
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Özellikle hazır süt satın aldığınızda bilirsiniz ki kapağını açtığınız an bozulmaya başlar ve dolapta bile saklasanız belli bir süre sonra tamamen bozulur. Fakat anne sütü bu tip sütlere göre daha dirençlidir ve oda sıcaklığında yaklaşık olarak 8 saat saklayabilirsiniz. Bu sütün bozulma hızını yavaşlatmak için kabın hijyeniğine dikkat etmelisiniz. Anne sütü sağmadan önce hijyen şartlarını sağlamalı ve sütü cam kap kullanmalısınız. Cam kaplar plastik kaplara göre çok daha hijyeniktir.

Anne sütü derin dondurucuda donmuş bir halde çok uzun bir süre saklanabilir. Ancak Anne sütü dondurmadan 3 gün boyunca dolabınızda saklayabilirsiniz. Eğer sütü dondurdunuz ve daha sonra eritip bebeğinize verecekseniz oda sıcaklığında erimesini beklemelisiniz. Eğer ısıtmanız halinde süt deforme olur. İçerisindeki besinler kaybolur ve kimi zaman bu sütler bebeğe fayda yerine zarar verir.Sponsorlu Bağlantılar

"Anne Sütü Nasıl Saklanır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , ,