Anne Olmak için en Uygun yaş kaç

Uzmanlar anne olmak için en ideal yaş aralığını belirledi. Uzmanlar anne olmak için fazla beklnmemesi gerektiğinin altını çiziyorlar çünkü uzmanlara göre anne olmak için en uygun yaş aralığı 20-35 yaş aralığıdır. Bunun en büyük nedeni ise 35 yaştan sonra düşük, sezaryen doğum ve doğum sırasındaki komplikasyonların ihtimalini inceledikleri geniş çağlı bir araştırmanın sonucuna göre bu karara vardılar. Günümüzde evlilik yaşı giderek büyüyor. Ekonomik birtakım nedenler ve hayatımı yaşamak gibi görüşler evlilik yaşını büyütüyor. Doğal olarak bunun sonucu da anne olma yaşını büyütüyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Sonuçlara göre 35 yaşından sonra doğan çocukların sağlıklı olması ya da gebeliğin normal şartlarda devam etmesi de ideal aralıktaki gibi değil. 35 yaş üzerindeki bayanlar sağlıklı gebelik geçirebiliyor. Ancak bu yaş grubuna anne olmaya hazırlananların bebeklerinde ve kendilerinde Sağlık sorunlarının görülme ihtimali artıyor.

35 yaş öncesinde ise tüp bebek tedavisi %31 oranında etkili olurken, 35 yaş sonrasında bu oran %5′lere kadar geriliyor.

Uzmanlar anne olma yaşının vücudun hazır olduğu 20 yaş ile 35 yaş arasında seçilmesi gerektiğini belirtiyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Anne Olmak için en Uygun yaş kaç" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,