Android Telefona Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır

işletim sistemli cep telefonları o kadar yaygınlaştı ki virüs, spyware gibi casus botlar artık bu işletim sistemi için yazılıyor. Cep telefonlarına bulaşan bu casusus yazılımlar cihazınızı dinleme, attığınız mesajları takip, yer tespiti, internet verilerinizin çalınması ve bankacılık işlemlerinde kullandığınız bilgilerin toplanması gibi pek çok işlem için kullanılıyor. Her bütçeye hitap etmesi ve Google gibi büyük bir devin geliştirmiş olması kullanıcılara ’i cazip kılıyor. Cihazınıza virüs bulaşıp bulamadığını anlama yöntemleri…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Açılan Sayfa ve Uygulamalar

Cihazınızı kullanırken siz hiç istemeden bir uygulama açılıyor veya hep aynı sitlere kendiliğinden açılıyorsa cihazınızda mutlaka casus yazılım vardır. Pek çok kullanıcı Goole Play dışında bir şey indirip yüklemediği için cihazının güvende olduğunu düşünür ancak cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağladığınızda veya virüslü bir internet sayfasına girdiğinizde otomatik olarak artık casus yazılımla sizin cihazınızda bulaşacaktır.

Hızla Artan Data Kullanımı

Andrid’li cihazlara bulaşan virüslerin büyük çoğunluğu internete bağlanırlar. Cihazınızı üzerinden yayın yapmak, e-posta göndermek gibi pek çok işlem yaparlar. Eğer internet veri trafiğini düzenli takip eden biriyseniz aylık kullanımınızı sürekli fazla fazla aşmanız bir casusu yazılım belirtisidir.

Telefon Faturanız Artıyorsa

İşletim sistemli cihazınıza virüs bulaştığında telefonuz sizden habersiz bazı özel numaralara mesaj gönderir. Ancak bası casus yazılımlar var ki kendilerini hiç belli etmezler aylık birkaç mesaj attığından hiç fark edilmezler.

Pil Ömrünün Azalması

Akıllı cep telefonlarının genelinin bataryası çok az gitmektedir. Virüs gibi casus yazılımlarda sürekli arka planda çalıştığı için işmeci ve bellek kullanımını artıracak ve bataryanızın enerjisini harcayacaktır. Bu nedenle bataryanız hızla bitecektir.

Android Cihazınız Yavaşlıyorsa

Yine bu tür zararlı yazılımlar sürekli olarak arka planda çalışacağı için donanımlarınızı tüketecektir. Cihazınızın performansında düşüşler yaşanacak hatta cihazınız tamamen kilitlenerek kullanılmaz hale gelecektir. RAM ve CPU kullanımını takip eden yazılımlarla kontrol edebilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Android Telefona Virüs Bulaştığı Nasıl Anlaşılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,