Alkolü Bırakma Yöntemleri

Alkolü azaltmanız için geçmişteki içki içmenize yol açan sebepleri anlamaya çalışın, mesela, kendinize o anlarda neler hissettiğinizi neler düşündüğünüzü sorun. Kendinizi mutsuz mu hissediyordunuz? Kızgın ya da yalnız mıydınız? Yorgun ya da aç olduğunuzdan mı? Sevgilinizden ayrı kaldığınızda mı? İşsizlikten, dertten ya da kederden mi? Yoksa bunalımda olduğunuz için mi içiyordunuz?
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bunlardan hiçbiri içki içmek için neden olamaz. Hayatla alkol kullanmadan mücadele etmeyi öğrenmek zorundasınız.

Alışkanlıklarınızdan hangisinin ne gibi sorunlara yol açtığını düşünün. İçki kadehini kafanıza diker misiniz? Çok sert içkiler içer misiniz? Daha çok ve hızlı içildiğinde sorunların ortaya çıkması daha kolay olacaktır.

Önceden ne zaman ve ne kadar içeceğinizi düşünün. Bu sınırın üstüne çıkmamaya gayret gösterin. Günde bir kadeh yeterli bir miktardır; fakat bu bile her gün alındığında aşırı olabilir. Aslında her gün içmeniz gerektiğine inanırsanız bu alkol bağımlısı olabileceğinizi gösterir.

Alkolün bağımlılık yaratan bir madde olduğunu aklınızdan çıkarmayın içeceksen bile her zaman yavaş için. Susuzluğunuzu gidermek için asla alkollü içecek kullanmayın bira dahil. Dahil dedik çünkü birayı günlük içecek olarak kullanan hastalarımız var bira zararlı bir alkollü içecektir unutmayalım. Bir bardak su ya da meyve suyu daha iyi bir seçenektir.

Alkol kullanımı toplumdan soyutlar. Aile içi huzursuzlukları çoğaltır ve hiçbir sorununuzu

Çözmez. Sağlıklı bir yaşam için alkole hayır diyoruz…Sponsorlu Bağlantılar

"Alkolü Bırakma Yöntemleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,