Alkol Hangi Hastalıklara Neden Olur

Alkolün sebep olduğu hastalıklar nelerdir? nelere yol açar? , bira, şarap gibi sıvıların veya pancar, patates nişastasının şekere dönüştürülmesi sonucu ortaya çıkan glikoz çözeltilerin mayalaşmış özlerinin damıtılmasıyla elde edilen, kokulu, uçucu, yanıcı, renksiz sıvı, ispirto, etanol, etil alkoldür. İnsan vücuduna oldukça zararlı olan bu sıvının ne gibi zararlar verdiğini bu makalemizden öğrenebilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


kullanan kişilerde uyku bozuklukları görülür. Uzun süre uyusalar bile yorgun olarak kalkabilirler. Çünkü alkolün yıkımı çok daha zordur. Vücut alkolü yakmak ve vücuttan atmak için büyük bir savaşa girer. Göze giden görme sinirlerinde tahribata neden olduğundan zamanla körlüğe bile sebep olmaktadır. Yakıcı özelliği bulunduğundan mide ve yemek borusunu tahriş etmektedir. Gastrit ve ülser oluşumuna yol açtığı gibi Vitaminlerin ve diğer besin maddelerinin vücut tarafından emilmesini engeller. Buda vücut direncinin düşmesine neden olduğu için insan sağlığını kolayca bozar.

Baş ağrısı ve ağız kuruluğuna neden olduğu için alkol sonraki günlerinde kötü geçmesine neden olur. Vücut aşırı su kaybeder. Kanser riskini çok büyük oranda arttıran alkol, yemek borusu, gırtlak, mide ve pankreas kanserlerinin en önemli nedenlerinden biridir. Kadınlarda adet düzensizliği, erkeklerde iktidarsızlık yani sertleşme sorunları ve anne karnındaki bebeklerde de çok ciddi fiziksel ve zihinsel bozukluklara yol açar.

Alkol kalp hastalıklarına neden olur. Kalpte ritim bozukluğu, kalp yetmezliği gibi sorunlara yol açmasının dışında damar kireçlenmesine de neden olmaktadır. Alkolü az miktarlarda alanlarda da kalp ve damar hastalıkları riski artmaktadır. Alkollü içeceklerin içerisinde bulunan diğer maddelerde vücuda zarar vermektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Alkol Hangi Hastalıklara Neden Olur" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,