Albert Aynştayn Hayatı Özet

, neyi buldu, beyni hakkında bilgiler. 14 Mart 1879 yılında Alman İmparatorluğu’nun Ulm kentinde dünyaya gelen Albert Einstein, hayatının ilk yılları Münih şehrinde geçti. Lise ve yüksek eğitimini İsviçre’de bitirdi. Asıl ilginçlik tamda burada başlıyor. Üniversitede iş bulmakta zorlanınca bir patent ofisinde müfettiş olarak çalışmaya başladı. 1905 yılında da fizikte devrim yaratacak olan dört makale yayınladı. 1914 yılında Max Planck’ın kişisel ricası ile Almanya’ya geri döndü. 1921 yılında fotoelektrik etki üzerine çalışmaları nedeniyle Nobel Fizik Ödülü’ne layık görüldü. Nazi Partisi’nin iktidara yükselişi nedeniyle 1933’te Almanya’yı terk etti ve Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti. Ömrünün geri kalanını geçirdiği Princeton’da hayatını kaybetmiştir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Albert-Aynstayn-profil

Beyni: Aynştayn geçirdiği bir iç kanama sonrası hayatını kaybetmiştir. Princeton Hastanesi patolojisti Thomas Stoltz Harvey Einstein’ın ölüm nedenini belirlemek için Otopsisi yapması gerekiyordu. Beynini kafatasından çıkardıktan sonra kendi kendine “Bu dünyamız hakkında herşeyi değiştiren beyindir” demiştir. Daha sonra otopsinin ardından Thomas Stoltz Harvey Aynştayn’ın beynini kendi sefer tasına koyarak çalmıştır. 1985 yılında beyin üzerinde araştırmalar yapan bir bilim adamına gör Einstein’ın beyninde normal bir insana nazaran daha fazla glial hücresi bulunuyor.

Albert-Aynstayn

Albert Einstein Buluşu Nedir: Albert Einstein Fizik konusundaki yaptığı çalışmaları modern bilimi önemli ölçüde etkiledi. Einstein özellikle zaman ve uzay ile ilgili olarak düzenlenmiş bağlılık (izafiyet) teorisiyle ün saldı.Sponsorlu Bağlantılar

"Albert Aynştayn Hayatı Özet" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,