Akraba Evliliği ve Zararları

Ülkemizde akraba evliliği çok sık rastlanmaktadır buna bağlı olarak ta sakat bebek doğumlarına çok sık rastlanmaktadır. genellikle aileye ait mal varlığının dağılmaması ve ile içerisinde saygı ve sevginin korunması bireyin karşı cinsle iletişime geçememe gibi problemler akraba evliliklerin nedenleri arasında gösterilmektedir. Akraba evliliğine endogami adı verilmektedir. Endogami, çiftleştirmelerin akraba bireylerin arasında yapılmasına dayanan üretme düzeni olarak tanımlanmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Vücudumuzun yapısı dizaynı ve çalışma sistemi genlerimizde kodlanmış şekilde diğer bireylere aktarılır. Her bir gen ya da birkaç gen kümesi bizdeki bir özelliğin bilgilerini içerir. Anne ve babadan eşit olarak geçen genler, bizdeki tüm yaşam duvarlarını örer. Genler hücrelerde bulunan kromozomların kısımlarıdır. Eğer bir ailede belli bir küme genlerde bozukluk varsa akraba evliliğinde bu iki bozuk kümenin denk gelme olasılığı vardır. Bu nedenle bozuk genler sakat çocuklara neden olmaktadır.

Akraba evliliklerinde sakat çocuklar olmaktadır. Kan hastalıklarının yanı sıra göz, kulak, kalp ve şeker hastalıkları, Zeka geriliği, fenilketonüri ve kişinin vucüdunda çeşitli bozukluklar görülür.Sponsorlu Bağlantılar

"Akraba Evliliği ve Zararları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , ,