Akıllı Telefon Nedir Hangi Telefonlar Akıllı Telefondur

Cep Telefonlarına son zamanlarda yeni bir kavram geldi Eski model cep telefonları yalnızca arama ve mesaj çekme olanağı sunarken yeni nesil cep telefonları içersinde tıpkı bilgisayarlarınızda olduğu gibi çok fonksiyonlu bir işletim sistemine sahip buda bize bir çok işlemi cep telefonları sayesinde yapma imkanı sunuyor. Akıllı cep telefonları size İnternet sayfalarında dolaşma, e-posta gönderme office dosyalarınızı düzenleme ve bir bilgisayarın size sunabileceği bir çok şeyi sunma imkanı vermektedir. Mini bir bilgisayar diyebiliriz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Eski model cep telefonlarına göre çok daha ileri düzeyde işletim sistemine sahip olan ve çok sayıda uygulamayı çalıştırabilen portatif iletişim cihazlarıdır. Büyük dokunmatik ekranlı ve fiziki qwerty klavyeli olmak üzere iki ana kategoriye ayırabiliriz.
Dokunmatik ekranlı olanları esasen internette gezinmek, sosyal ağlara bağlanmak, e-posta alıp göndermek, MP3 ve müzik dinlemek ve basit oyunlarla zaman geçirmek gibi ihtiyaçlar karşılar. Mutlaka Wi-Fi ve/veya 3G bağlantı özelliğine sahiptir.

İşletim Sistemi: , ve en çok kullanılanlarıdır. Tıpkı bilgisayarlar gibi işletim sistemlerine sahip cep telefonları büyük çoğunluğu kendi işletim sistemlerinin dışında başka bir işletim sistemiyle çalışmazlar.

Yazılım: Yazılım konusunu yine bilgisayarımız üzerinden örneklendirelim örneği Office uygulamasını düşünün bu program aynı zamanda bir telefonda da çalışmaktadır. Ancak bu iki yazılım aynı değildir yazılımın üreticisi yazılımın cep telefonunuz için uyarlanmış versiyonunu üretmesi gerekir.

Web Access: Daha akıllı daha yüksek hızlarda, büyüme sayesinde Web erişebilirsiniz 3G veri ağları ve Wi-Fi desteği yanı sıra birçok ahizeye. Hareketsiz iken tüm akıllı telefonlar teklif yüksek hızlı İnternet erişimi, onlar tüm erişim çeşit sunuyoruz. Favori sitelerine göz atmak smartphone’unuza kullanabilirsiniz.

QWERTY klavye: aslında hepimizin bildiği Q klavyedir. İsmini klavyenin sol üstündeki sıralı 6 harften alır. Klavyenin cep telefonu için minimize edilmiş halidir demek yanlış olmaz.

Mesajlar: Tüm cep telefonları için gönderilebilen sms dışında e-posta anlık yazışma programları Msn, Facebook ve Yahoo gibi mesajlaşma platformlarını destekleyebilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Akıllı Telefon Nedir Hangi Telefonlar Akıllı Telefondur" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , ,