Akciğer Hipertansiyon Belirtileri Hakkında Bilgi

, belirtileri nelerdir, tedavisi hakkında bilgiler. Akciğerin tansiyonun yükselmesi yani akciğerde hipertansiyon belirtileri maalesef hemen gün yüzüne çıkan belirtiler değildir. Bu sebepten dolayı çok dikkatli olmak gerekmektedir. Aslında bu noktada esas ve önemli görev hekimlere düşmektedir. Eğer kronik akciğer hastalığı verem, romatizmal akciğer hastalıkları, kronik enfeksiyonlar, zatüreler gibi uzun dönem akciğerinden tedavi olmuş kişileri muayeneleri sırasında akciğer hipertansiyon olabileceği mutla suret ile göz önüne alınması gerekmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

İkincil olarak meslek uyumluluğu yani maden işçileri, boya sanayi işçileri, deri sanayi, gemi sanayi, aspeste maruz kalmış gibi hastalıklar ile mücadele eden kişilerin doktora gittikleri zaman belirti olmasa bile akciğer hipertansiyon yüksekliği olabileceği düşünülerek ona göre tedbirler alıp ona göre tedaviler yapılması gerekmektedir.

Üçüncül olarak ise belirtiler hekime sigara içen bir hasta grubu geldiği zaman kronik sigara içen kişide kronik bronşit vardır ve anfizem vardır. Bu neden ile kronik bronşit ve anfizem hastalarında da akciğer hipertansiyon problemi olabileceği düşünülere ona göre tedbirler alınması ve ona göre tedaviler uygulanması gerekmektedir.

Akciğer hipertansiyon sorunu olduğu takdirde belirtiler belli olursa en başta ortaya çıkacak belirti nefes darlığı olacaktır. Çünkü akciğer damar sistemi iyi olmadığı için, atardamar sistemi iyi çalışmadığı için kalpten alacağı kanı akciğerlere getirip dağıtamaz, akciğerden alacağı pis kanıda kalbe tam olarak getirerek iyi temizleyemez. Yani hem küçük dolaşım hem büyük dolaşım tam olarak oluşamayacağı için hastada bir nefes açlığı oluşur.Sponsorlu Bağlantılar

"Akciğer Hipertansiyon Belirtileri Hakkında Bilgi" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,