Ağız Kokusunu Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

Kötü nasıl gider, Ağız kokusunu gidermenin yolları, pek çok kişinin rahatsızlık duyduğu konulardan bir tanesidir. Hem kişinin kendini hem de çevresini rahatsız eden bu durumu engellemek için de temelde yatan sorunların ne olduğunun araştırılması gerekir. Ağız kokusuna neden olan nedenlerden bir tanesi diş etinde oluşan rahatsızlıklar ya da diş çürükleridir. Bu nedenle ağız kokusunu önlemek için diş ve diş eti sağlığına dikkat etmek gerekmektedir. Dişler her gün düzenli fırçalandığı zaman da ağız kokusunun önüne geçilebilmektedir. için yapılması gerekenlerden bir tanesi ise dişlere yapılan köprü ya da protez gibi işlemlerin yenilenmesidir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Ağız kokusunu engellemek için kullanılabilecek bir başka yol ise sakız çiğnemektir. Ağız içinde kuruluk olması zamanla ağız kokusuna yol açar. Ancak sakız çiğnemek ağız içinde tükürük bezlerinin çalışmasını sağlayarak kuruluğun önlenmesine doğal olarak da ağız kokusunu engellemeye faydalıdır.

Ağız kokusunu engellemek için bitkisel tedavi yollarını da kullanabilirsiniz. Ağız içinde yoğun ferahlık hissi sağlaması nedeni ile tarçın ya da nane gibi aromalı bitkiler kullanarak ağız kokusunun oluşmasını engelleyebilirsiniz.
Ağız kokusunun oluşmasının nedenlerinden bir tanesi de düzensiz beslenme ve metabolizmanın yavaş çalışması olabilmektedir. Bu nedenle yenilen ve içilen besinlere dikkat etmek metabolizmayı hızlandıracak besinlere ağırlık vermek de ağız kokusunun oluşmasını engellemek için faydalı olacaktır.

Yemeklerin düzenli ve sağlıklı besinlerden oluşması, lokmaların iyice çiğnenmesi ağız içinde yemek artığının kalmamasına dikkat edilmesi de ağız kokusunun oluşmasını engellemek için yapılabilecekler arasında yer almaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"Ağız Kokusunu Engellemek İçin Yapılması Gerekenler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,