Affiliate Marketing Nedir Kısaca

İngilizce bir kelime olup Türkçe anlamı Satış Ortaklığıdır. Bu sistemin gayet basit bir mantığı vardır. Alıcı, Satıcı ve Aracıdan oluşmaktadır. Siz burada aracıyı oluşturmaktasınız. İlgili firma ürüne belli bir komisyon ile birlikte satış fiyatı belirlemektedir. Siz ilgili ürünü bir şekilde müşterilerle buluşturur ve satın alınmasını sağlarsınız. Arada satış komisyonunuzu alırınız. İnternet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte ürünleri tanıtan web siteler kurarak veya sosyal medyayı etkili kullanabiliyorsanız hiçbir masraf etmeden satış ortaklığı yapabilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Çalışır

Affiliate marketing sisteminin çalışma mantığı ise şu şekilde, ürününü pazarlayan kurum veya kişi reklamlarını tek başına tüm kitlelere ulaştırmaz. Bunun için interneti etkili kullanan kişilerle karını bölüşür. Böylece firma sahibi affiliate marketing yöntemini kullanarak hiçbir risk almamış olur. Çünkü hiçbir yatırım yapmamıştır. Burada aracı olan yani ürün pazarlamaya çalışan reklamlarını yapan kişi eğer başarısız olursa bu onun başarısızlığı olmuş olur ve ürününü satmaya çalışan firma bundan zarar etmez.

Affiliate marketing sisteminde aracı kişi, reklam veren kişiden özel bir link alır. Bu linki bazen doğrudan paylaşırken bazen de resimlerin içerisine yerleştirir. Bu sayede reklam veren kişi yaptığı satışlarda hangi aracının ne kadar satış yaptığını ve komisyon kazandığını görebiliyor.

Affiliate marketing’in çeşitleri bulunmaktadır. Tıklama komisyonu, üyelik başına komisyon ve satış başına komisyonculuk gibi örnekleri mevcuttur.Sponsorlu Bağlantılar

"Affiliate Marketing Nedir Kısaca" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,