3D TV’lerin Çocuklara Zararları

Teknoloji giderek gelişiyor ancak gelşe sağlanırken unuttuğumuz bir şey var oda bize ve özellikle tehlikenin farkında olmayan çocuklarımızı bu tehlikeden korumamız gerekiyor. 3D yani üç boyutlu televizyonların hiç beklenmeyen bir şekilde çocuklara zararlı olduğu ortaya çıktı. 3D teknolojisinin hayatmızdaki yeri günden güne arttığı bu zamanlarda, bu teknolojinin verebileceği potansiyel zararlar da konuşulmaya başlandı. Audioholics, yetişkinler için pek sorun teşkil etmediğini ancak yedi yaşından küçük çocuklar için 3D’nin zararlı olabileceğini belirtiyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


E3’te Nintendo’nun 3DS’i açıklamasından sonra da, firmanın başkanı yedi yaşından küçük çocukların oyunları 3D oynamaması gerektiğinin üstünde durmuştu. Bunun sebebi ise yedi yaşının altındaki çocuklarda göz kaslarının tam olarak gelişmemiş olması.
Audioholics’e göre ise bunlar yalnızca çok küçük uyarılar ve sorunlar derinlik algısının bozulmasına hatta şaşılığa kadar gidebilir. Gözlerin aynı noktaya odaklanamamasıyla göz tembelliği bile 3D kullanıcılarda söz konusu olabileceğini söyleyen Audioholics, kullanıcıları şimdiden uyarıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"3D TV’lerin Çocuklara Zararları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,