3D Secure Nedir – Uluslararası Güvenlik Platformu

Dünyada ve Türkiye’de E-Ticaret işlem hacminin giderek artması Türk insanının giderek internetten daha fazla alışveriş yapması sorunlarını da beraberinde arttırdı. Dolandırıcılığı önlemek amacıyla VISA tarafından sistemi geliştirildi Peki nedir ne gibi avantajları vardır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

sistemi ile sanal ortamda yapılan alışverişlerde, kredi kart sahibi bilgilerinin doğruluğu garanti edilmiş olması nedeniyle sahte sipariş olma olasılığı ortadan kaldırılmıştır. Yapılan alışverişlerden kredi kartı sahibi sorumludur.

VISA tarafından geliştirilen 3-D Secure protokolü Mastercard tarafından da kabul edilmiş, bir uygulama şartı olarak getirilmiştir. bir ödeme onaylama metodu yada teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir.

, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılması için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir.

Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

3D Security uygulamasında; Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified By Visa”, Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"3D Secure Nedir – Uluslararası Güvenlik Platformu" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,