21 Aralıkta Ne Olacak

21 Aralık 2012 yılında ne olacak? Mayaların takvimi ne ifade etmektedir. Mayaların takvimi neden 21 Aralık 2012 yılında son bulacak gibi sorularınıza cevap bulacağız. Bilim adamları özellikle NASA’nın yaptığı açıklamalara rağmen insanları kıyamet korkusu sardı bile, yalnızca Türkiye de değil dünyanın hemen hemen her ülkesinde bu korku nedeni ile insanlar hazırlık yapmaya başladı ve çeşitli sığınaklar hazırladılar. Kıyamet kopacak ve bu basit sığınaklar inşaları koruyacak ihtimali biraz zor olsa da korkmuş olan insanlar onca açıklamaya rağmen 21 Aralık korkusu içlerine işlemiş bir kere, daha öncede milenyum yani 2000 yılı için benzer teoriler üretiliyordu.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

21 Aralık Teorisi Nasıl Başladı

bu-ne-lan-dunun-aynisiHer şeyi başlatan Mayaların bundan binlerce yıl önce hazırladıkları takvim oldu. 21 Aralık 2012 tarihi 144 bin gün içeren Haab takviminin son günüdür. Peki takvim neden 21 Aralık günü bitiyor. İşte kıyamet senaryolarını körükleyen şeyde bu, tam olarak nedeni bilinmiyor.

Maya takvimini anlatacak olursak; Mayalar, Haab takvimini “baktun” adını verdikleri 394,26 yıllık kısımlara ayırdı ve Baktun’lar, dünyanın sonunun 21 Aralık 2012’de sona ereceği düşüncesini oluşturdu. Bu tarihte, 13’üncü baktun tamamlanırken, Dünya Beşinci Güneş Çağı’ndan, Altıncı Güneş Çağı’nda girecek ve bu çağ insanlığın “altın çağı” olacak. Bilinç olarak insanoğlu en üst seviyeye çıkacaktır.

Antik maya kehanetlerine göre dünyanın sonu 21 Aralık 2012 tarihinde gelmesi gerekiyor. Ancak belirttiğimiz gibi kehanetler yani mayalar değil mayaları sonradan inceleyenlerin uydurduğu bir durumdur. Çünkü mayalar böyle bir kıyametten hiç bahsetmiyorlar bulunan hiçbir bilgi yok, hiçbir tablette kıyamete dair herhangi bir bilgi yer almıyor. Araçlardaki kilometre sayacı ile mayaların takvimleri birbirine çok benziyor. Sayılar döndükçe takvim başa dönerek kendisini tekrar eder. Bu tekrarlama 2012 kehanetinin kilit noktasıdır. Maya inanışına göre dünya 5125 yıl önce milattan önce 11 Ağustos 3114’te yaratıldı. Bu tarihte Maya takviminin görüntüsü 13.0.0.0.0 şeklindeydi. 21 Aralık 2012 günü maya takviminin görüntüsü tekrar aynı konuma geliyor.Sponsorlu Bağlantılar

"21 Aralıkta Ne Olacak" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,