2011 Fitre Miktarı Ne Kadar

: Ramazan ayı içinde verilen, miktarı belirli sadaka, fıtır sadakası olarak da adlandırılır. Ramazan ayında mutlaka vermemiz gereken miktarı Diyanet İşleri Başkanlığı belirledi. Fitrenin ramazan ayı için büyük önemi vardır. Ekonomik durumu müsait olan kişilerin mutlaka bu konuya dikkat etmesi gerekir. Unutmayın ki ramazan ayında karnını doyurmaktan ziyade orucunu açacak yiyecek insanlardan her Müslüman sorumludur. Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Ülkenin sosyo-ekonomik durumu ve bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacını göz önünde bulunduran Din İşleri Yüksek Kurulu 2011 yılı Ramazan ayından 2012 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük sadaka-i fıtır miktarı 7,5 lira olarak tespit etti.
Ayrıca alınan kararda, bu miktarın, asgari miktar olduğunun, sadaka-i fıtırda verilecek meblağ konusunda bir üst sınırın olmadığının hatırlatıldı.

GÜNLÜK GIDA HARCAMALARINA DENK DÜŞMELİ

Bu hususta ideal olanın, herkesin kendi hayat standartlarına göre asgari günlük gıda harcamalarına denk düşecek bir meblağın vermesi tavsiye edildi. Söz konusu meblağın, gıda gibi ayni olarak veya para şeklinde nakdi olarak ödenebileceği açıklandı.Sponsorlu Bağlantılar

"2011 Fitre Miktarı Ne Kadar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,