2009 Ramazan Ayı Başlangıcı

Bu yıl yılın en sıcak dönemine denk geliyor 21 AĞUSTOS-2009 CUMA RAMAZAN’IN BAŞLANGICI aşırı sıcakların etkisiyle oruç vatandaşları bir hayli zorlayacağa benziyor. Özellikle rahatsızlığı bulunan ve yaşlıların kendilerine dikkat etmesi gerekiyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


21 Ağustos’ta başlayan ramazan ayının pastırma sıcaklarının etkisiyle aşırı su kaybı ve oruç nedeniyle bu ihtiyacın karşılanamaması özellikle hasta ve yaşlıları bir hayli zorlayacak, uzmanlar özellikle savur da ve iftarda vatandaşların yedikleri gıdalara dikkat etmesi gerekir şeklinde uyarıyor.

BESLENMEYE DİKKAT

Özellikle yağlı ve etli yemeklere dikkat; gün boyunca hiçbir şey yemeden ve su içmeden günü oruçlu geçirecek olan oruçlu kişilerin yağlı ve etli yiyecekler yiyerek vücudun su ihtiyacını arttırmamaları gerekir. Özellikle sıcak günlerde hamur işleri ve kızartma türü besinlerde su ihtiyacınızı arttıracaktır. Salata ve bol meyve yiyerek su ihtiyacınızın bir bölümünü karşılayabilirsiniz özellikle savur da bol su tüketilmeli ve su ihtiyacınızı arttıracak vücudunuzun yanmasına neden olacak asitli kola gazoz gibi içeceklerden uzak durulmalıdır.
Oruçlu olup güneş altında çalışan kişilerin özellikle bol su tüketmeleri gerekir. Zorunlu olmadıkça gölgeden çıkılmamalı terleyerek su kaybını arttırıcı hareketler den uzak durulmalıdır. Çölün 60-70 derece sıcaklığında oruç tutan sahabeleri düşündüğünüzde ülkemizdeki 30-40 derecelik sıcaklarda oruç tutmamak için sıcaklık bir bahane olmaz sanırım

Ramazan ayında ramazan menüleri hazırlayıp sizlerle paylaşacağız bizi takip etmeye devam edin

19 EYLÜL-2009 CUMARTESİ AREFE
15/16 EYLÜL-2009 SALI/ÇARŞAMBA KADİR GECESİ
19 EYLÜL-2009 CUMARTESİ AREFE
20 EYLÜL-2009 PAZAR RAMAZAN BAYRAMI (1.Gun)
21 EYLÜL-2009 PAZARTESİ RAMAZAN BAYRAMI (2.Gun)
22 EYLÜL-2009 SALI RAMAZAN BAYRAMI (3.Gun)Sponsorlu Bağlantılar

"2009 Ramazan Ayı Başlangıcı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , ,