2009 KPSS SINAVI SORU VE CEVAPLARI

Lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadroları için yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak. Adayların kesinlikle kimlik kartlarını yanlarına almayı unutmamalılar en az 15 dakika önceden sınav yerinde hazır bulunmalıdırlar.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

kpss2KPSS, ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde, 81 il merkezi ve Lefkoşa da gerçekleştirilecek. Sınav, yarın sabah ve öğleden sonra, 28 Haziran Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilecek. Sınavın yarın sabah oturumuna 428 bin 345, öğleden sonraki oturumuna 257 bin 952 aday, Pazar sabah oturumuna 106 bin 290, öğleden sonraki oturumuna ise 62 bin 257 aday katılacak. Sınavın sabah oturumları saat 9.30 da, öğleden sonra oturumları ise 14.30 da yapılacak.

Sınavın Cumartesi günü sabah oturumunda genel yetenek, genel kültür ve yabancı dil; öğleden sonraki oturumunda eğitim bilimleri; Pazar günü sabah oturumunda hukuk, iktisat, işletme, maliye, muhasebe; öğleden sonraki oturumunda çalışma ekonomisi ve endüstrisi ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler testleri uygulanacak.

Sınavda, genel yetenek ve genel kültür testlerinin uygulanacağı Cumartesi sabah oturumuna, tüm adaylar katılacak. Sınavın diğer oturumlarına, adaylar girmek istedikleri kadroların gerektirdiği koşullara göre alınacak. Öğretmen adaylarının, sınavın Cumartesi günü yapılacak sabah ve öğleden sonraki oturumuna girmeleri gerekiyor.

KPSS 2009 Soruları ve cevapları için tıklayınızSponsorlu Bağlantılar

"2009 KPSS SINAVI SORU VE CEVAPLARI" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,