2009 Fitre ve Zekat Miktarı

İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2009 yılı fitre (sadaka-ı fıtır) miktarını 6,50 TL olarak belirledi. Özellikle ekonomik krizin patlak verdiği işsizliğin tavan yaptığı şu günlerde maddi durumu elverişli kimselerin verdiği fitrelerle bir nebzede olsa durumları rahatlayacaktır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


fitreKurul, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Ekrem Keleş’in başkanlığında toplandı.

Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonunun “2009 Yılı Sadaka-ı Fıtır Miktarı” ile ilgili kararının görüşüldüğü toplantıda, asgari ücret geçim standardı ve gıda fiyatları gibi kriterlerle bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önüne alınarak, 2009 Yılı Ramazan ayının başlangıcından, 2010 Yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan sürede fitre miktarı 6,50 TL olarak belirlendi. Fitre miktarı 2008 yılı Ramazan ayından 2009 yılı Ramazan ayına kadar 6 TL idi.

Fitrenin ayni olarak ödenebileceği gibi nakden de ödenebileceği belirtildi. Belirlenen miktarın asgari miktar olduğu, idealin “kişinin yaşam standartlarına göre, ailesinde günlük olarak kişi başına düşen harcamalarına karşılık gelen bir meblağın verilmesi olduğunun” tavsiye edilmesi kararlaştırıldı.Sponsorlu Bağlantılar

"2009 Fitre ve Zekat Miktarı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , ,