2009 -2010 Okullar Ne Zaman Açılıyor

2009-2010 Eğitim Öğretim yılı ne zaman başlayacak bu seneki kargaşadan dolayı oldukça merak edilen konular arasında ramazan bayramının başlangıcı okulların açılış gününe denk gelince MEB’den gelen bir açıklamayla karışıklılığa son verdi. İşte 2009 – 2010 Eğitim Öğretim yılının başlangıç tarihleri…

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bu sene Ramazan ayından dolayı okullar mantıklı olarak Eylül ayının sonuna doğru açılacak.

Milli Eğitim bakanımızın açıklamalarına bakalım.Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 2009-2010 eğitim öğretim yılının 24 Eylül 2009 Perşembe günü başlayacağını bildirdi.
Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında, okulların Ramazan Bayramı’ndan sonra belirlenecek bir tarihte başlamasının kararlaştırıldığını hatırlattı. Gelecek eğitim öğretim yılının 24 Eylül Perşembe günü başlamasına karar verdiklerini ifade eden Çelik, ”Perşembe ve cuma günü hazırlık dönemi olacak çünkü ders kitapları dağıtılıyor, öğrencilerin intibakları sağlanıyor” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Çelik, ilköğretim 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için ”Alıştırma dönemi” olması açısından okulların bir hafta önce açıldığını anımsatarak, ”Önümüzdeki dönemde de çocukları ilköğretim 1. sınıfa başlayacak olanlar bu alıştırma dönemini yine yaşayacaklar. Çocuklar 1 hafta öncesinden okula gidecekler” diye konuştu.

Gelecek eğitim öğretim yılında ilköğretim 1. sınıfa başlayacak öğrencilerin, 14-18 Eylül 2009 tarihleri arasında uyum programına alınması planlanıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"2009 -2010 Okullar Ne Zaman Açılıyor" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , ,